تور اروپا گردی شهرام ناظری به زودی آغاز می شود

ناظری

تور اروپا گردی شوالیه آواز ایران شهرام ناظری، بزودی و بعد از انتشار آلبوم تازه این خواننده برگزار خواهد شد.

شهرام ناظری بعد از انتشار جدیدترین اثر خود راهی تور اروپا خواهد شد. این تور در اکثر شهرهای مهم اروپایی برگزار خواهد شد.

مجید عبدی تهیه‌کننده درباره این تور گفت: تور اروپایی کنسرت‌های استاد شهرام ناظری و گروه مولوی در ماه‌های فوریه و مارس یعنی بهمن و اسفندماه سال جاری در شهرهایی چون: لندن، کلن، گوتنبرگ و استکهلم به روی صحنه خواهد رفت.

صابر نظرگاهی (تار)، شهرام محمدی (سه تار)، بابک غسالی (عود)، سینا اعلم (کمانچه)، یونس پاک‌نژاد (کمانچه)، فرهاد صفری (زروان و کارنگ) و شهریار نظری (دف) اعضای گروه مولوی را تشکیل می‌دهند.

آخرین کنسرت ناظری به همراه گروه مولوی روزهای ۲۰ و ۲۱ مردادماه سال جاری در باغ موزه عفیف آباد شیراز برگزار شد.

شوالیه آواز ایران همچنین بزودی تازه ترین اثر خود با نام “رقصانه” را منتشر خواهد کرد.

آلبوم موسیقی “رقصانه” به آهنگسازی حسین پرنیا و آواز شهرام ناظری از سوی انتشارات “سروش” به زودی راهی بازار موسیقی کشور خواهد شد.

“رقصانه” مجموعه‌ای از آثار از تصنیف تا چهارمضراب و آواز است که در فضای موسیقی سنتی ایرانی ساخته و به مناسبت تولد مولانا و روی اشعار این شاعر نامی منتشر می‌شود، در این مجموعه نگرشی روایتی بر اشعار مولانا همراه با فضایی رقص و سماع گونه چه بر قطعات آوازی و چه بر تصانیف حاکم است. همچنین فضای دستگاهی “رقصان” فضایی مرکب است که از همایون آغاز می‌شود و سیری روایتی در دیگر دستگاه‌ها همچون چهارگاه، بیات اصفهان و …پیش می‌گیرد.

شایان ذکر است، حسین پرنیا که آهنگسازی این اثر را بر عهده دارد، پیش از این کنسرت‌هایی نیز با شهرام ناظری در قونیه و چند شهر ایران برگزار کرد‌ه است.

گفتنی است، آخرین اثر منتشر شده از ناظری “ایران جوان” که شامل سرود و تصنیف‌های ملی- میهنی بود در غیاب او چندی پیش رونمایی و منتشر شد.

دیدگاه خود را بگذارید